تجارت با اسپانیا

سپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

قلمروی اسپانیا افزون بر سرزمین اصلی شامل جزایر بالئارس در دریای مدیترانه، جزایر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس، دو شهر خودمختار سبته و ملیلیه در آفریقای شمالی هم‌مرز با کشور مراکش و چندین جزیره مسکونی و غیر مسکونی دیگراز جمله آلبوران، شافاریناس، آلوزماس و ولز د لا گومرا می‌باشد. با مساحت ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع، اسپانیا کمی بزرگتر از ترکمنستان و از لحاظ بزرگی دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپاست.

اسپانیای امروزی کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. اسپانیا یک کشور توسعه‌یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می‌باشد. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو است.

 

جغرافیا

اسپانیا با داشتن ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع وسعت پنجاه و دومین کشور بزرگ جهان است. اسپانیا تقریباً ۴۷۰۰۰ کیلومتر مربع کوچکتر از فرانسه و ۸۱۰۰۰ کیلومتر مربع بزرگتر از ایالت کالیفرنیا آمریکا است. قله آتش فشانی تید که در نزدیکی شهر تنریف در جزایر قناری قرار دارد با ارتفاع ۳۷۱۸ متر بلندترین نقطه کشور اسپانیا می‌باشد.

اسپانیا بین مدار ۲۶ و ۴۴ درجه شمالی و نصف‌النهار ۵ و ۱۹ درجه شرقی قرار دارد. این کشور در غرب با پرتغال، در جنوب از طریق درون‌بومهایش در شمال آفریقا (سبته، ملیله و پنیون د ولس د لا گومرا) با مراکش و جبل‌الطارق (جزو سرزمین‌های آن سوی دریاهای بریتانیا می‌باشد)، در شمالغرب در راستای کوه‌های پیرنه با فرانسه و شاهزاده نشین آندورا هم‌مرز می‌باشد. در امتداد کوه‌های پیرنه در ۱۶۰۰ متری مرز استان خرنای کاتالونیا شهر برون‌بوم ییویا درون خاک کشور فرانسه قرار دارد.

 

 

 

حکومت

قانون اساسی ۱۹۷۸ اوج دموکراسی در اسپانیا است. تاریخ تدوین قانون اساسی در این کشور به قانون اساسی ۱۸۱۲ بازمی‌گردد. پس از مرگ ژنرال فرانکو پادشاه خوان کارلوس برای تسریع روند اصلاحات نخست وزیر دوران فرانکو کارلوس آریاس ناوارو را برکنار و سیاستمدار اصلاح‌طلب آدولفو سوارز را جانشین او کرد. پس از برگزاری انتخابات عمومی سال ۱۹۷۷ (۱۳۵۶) و در نتیجه آن پارلمان قانون اساسی (پارلمانی که اختیار تدوین قانون اساسی را دارد) با هدف آماده‌سازی و تصویب قانون اساسی جدید تشکیل شد. پس از انجام همه‌پرسی در ۶ دسامبر ۱۹۷۸ (۱۵ آذر ۱۳۵۷)، ۸۸٪ رای‌دهندگان به قانون اساسی جدید رای دادند.

بر طبق این قانون اساسی اسپانیای امروز شامل ۱۷ بخش خودمختار و دو شهر خودمختار با درجه‌های گوناگونی از خودمختاری می‌باشد با این حال این قانون اساسی، اسپانیا را صراحتاً کشوری متحد و غیرقابل تقسیم می‌داند. همچنین بر طبق قانونی اساسی اسپانیا هیچ دینی در این کشور رسمی نیست و همه مردم در اعمال و باورهای دینی خود آزادند.

در کابینه دولت، شورای وزیران، توسط نخست وزیر تعیین می‌شود. اسپانیا یکی تمرکززدایی شده‌ترین کشورهای اروپایی است. تمام بخش‌های خودمختار در اسپانیا دارای مجلس منتخب مستقل، دولت و ادارت دولتی مستقل، بودجه مستقل، نظام آموزشی و بهداشتی مستقل می‌باشند. بر افزون بر اینها باسک و ناوارا دارای نظام مالی مستقل خود هستند. در بخش‌های خودمختار کاتالونیا و باسک نیروی پلیس محلی جانشین پلیس ملی شده است.

اسپانیا ۱۷ بخش خودمختار و دو شهر خودمختار دارد که هر دو گروه بالاترین درجه تقسیمات کشوری محسوب می‌شوند. از سوی دیگر کشور اسپانیا به ۵۰ استان نیز تقسیم شده است که به این ترتیب هر کدام از بخش‌های خودمختار خود به یک یا چند استان تقسیم گردیده‌اند. علاوه بر این هر استان به تعدادی شهرستان تقسیم شده است.

 

 

 

روابط خارجی

پس از مرگ فرانکو درسال ۱۹۷۵ (۱۳۵۴) و بازگشت اسپانیا به دموکراسی سیاست خارجی این کشور دچار تغییر شد و انزوای سیاسی دوران فرانکو جای خود را به گسترش دیپلماسی داد. در سال ۱۹۸۶ (۱۳۶۵) اسپانیا به اتحادیه اقتصادی اروپا پیوست و با کشورهای غربی وارد معاملات امنیتی شد.

اسپانیا در سال ۱۹۸۶ به اتحادیه اقتصادی اروپا پیوست. این کشور به عنوان یکی از اعضای ناتو در فعالیتهای امنیتی چند جانبه بین‌المللی شرکت داشته است. عضویت این کشور در اتحادیه اروپا یکی مهمترین بخشهای سیاست خارجی اسپانیاست. حتی در مواجه با بسیاری از بحرانهای فراروی کشورهای اروپای غربی، اسپانیا ترجیح داده است تا اقداماتش را با سازوکارهای سیاسی اتحادیه اروپا هماهنگ کند.

اسپانیا روابط ویژه خود را با فیلیپین و کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی حفظ کرده است. سیاست روابط خارجی اسپانیا با این کشورها بر پایه ایجاد و تقویت یک جامعه ایبری-لاتین و تقویت روابط زبانی، فرهنگی، بازرگانی و تاریخی بین شبه‌جزیره ایبریا و کشورهای آمریکای لاتین استوار است.

 

 

 

جمعیت‌شناسی و مذهب

در سال ۲۰۱۶ (اول ژانویه) (۱۳۹۳) جمعیت اسپانیا رسماً به ۵۰ میلیون نفر رسید. تراکم جمعیت اسپانیا ۹۲ نفر در هر کیلومتر مربع می‌باشد که از بیشتر کشورهای اروپای غربی کمتر است. پراکنش جمعیت اسپانیا بسیار نابرابر می‌باشد. به جز مادرید و حومه آن بیشتر جمعیت در مناطق ساحلی زندگی می‌کنند. در ۱۹۸۰ نرخ تولد رو به کاهش گذاشت و نرخ رشد جمعیت نیز کاهش یافت اما جمعیت باز هم رو به فزونی نهاد که دلیل آن بازگشت اسپانیایی‌هایی بود که در دهه ۱۹۷۰ به دیگر کشورهای اروپایی مهاجرت کرده بودند. در سال‌های اخیر نیز با وجود کاهش نرخ تولد به دلیل ورود خیل عظیم مهاجران که هم اکنون ۱۲٪ جمعیت را تشکیل می‌دهند؛ جمعیت رو به فزونی بوده است. بیشتر مهاجران ساکن در اسپانیا اهل آمریکای لاتین (۳۹٪)، آفریقای شمالی (۱۶٪)، اروپای شرقی (۱۵٪) و آفریقای سیاه هستند.

بخش قابل ملاحظه‌ای از اتباع خارجی ساکن در اسپانیا از دیگر کشورهای غربی و مرکزی اروپا آمده‌اند و بیشتر آنها بریتانیایی، فرانسوی، آلمانی، هلندی و نروژی هستند و بیشتر در مناطق ساحلی مدیترانه و جزایر بالئاری به گذران دوره بازنشستگی مشغول هستند. جمعیت قابل توجهی از اسپانیایی‌تبارها در سایر نقاط جهان به ویژه در آمریکای لاتین زندگی می‌کنند. امروزه بیشتر سفیدپوستان آمریکای لاتین ریشه‌ای از اسپانیا و پرتغال دارند.

مسیحیت کاتولیک به مدت طولانی دین اصلی اسپانیا بود. اما بر طبق قانون دیگر هیچ دینی جایگاه رسمی در قانون ندارد. با این وجود مذهب کاتولیک تنها مذهبی است که به طور رسمی آموزش داده می‌شود. بر اساس مطالعات مرکز پژوهش‌های جامعه‌شناسی اسپانیا ۷۱٪ از مردم این کشور خود را مسیحی کاتولیک معرفی می‌کنند. همچنین ۲۴٪ مردم بی‌دین هستند (۹/۴٪ نیز هیچ اعتقاد به وجود خدا ندارند) و سایر مذاهب نیز ۲/۷٪ از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

بر اساس مطالعه انجام شده توسط اتحادیه جوامع اسلامی اسپانیا ۱٬۷۰۰٬۰۰۰ نفر با پیش‌زمینه مسلمان در اسپانیا ساکن هستند که ۳ تا ۴٪ جمعیت را تشکیل می‌دهند. بخش عظیمی از آنها را مهاجرانی از مراکش و سایر کشورهای آفریقایی تشکیل می‌دهند. بیش از ۵۱۴٬۰۰۰ نفر از آنها دارای تابعیت اسپانیایی هستند.[۹۳] موج جدید مهاجرت به اسپانیا باعث افزایش شمار جمعیت هندوها، بودایی‌ها، سیکها و مسلمانان شده است.

 

 

 

اقتصاد

در حال حاضر، سیستم اقتصادی مبتنی بر بازار و همگن و همگون با اقتصاد مجموعه كشورهای عضو اتحادیه اروپایی می باشد. اسپانیا طی حدود سه دهه و نیم حكومت رژیم استبدادی فرانكو بر این كشور، تابع كلیه خصوصیات رژیمهای فاشیستی و در امر اقتصاد نیز متأثر از سیستمهای مبتنی بر اقتصاد برنامه ریزی شده بود. حركتی كه در دهه ۱۹۵۰ به منظور نیل به توسعه اقتصادی در اسپانیا آغاز گردیده بود، با نظر دولت و با برنامه ریزی انجام شده به همین منظور آغاز شده و در نهایت نیز ضعف و عدم كارآیی این سیستم موجب تجدید نظرهای گسترده خصوصاً در دهه ۱۹۸۰ گردید. بدنبال مرگ فرانكو و تدوین قانون اساسی جدید، حزب سوسیالیست كارگران اسپانیا زمام امور را در دست گرفت. تنظیم اوضاع اقتصادی اسپانیای جدید، به گونه ای كه آماده ورود به بازار مشترك اروپا گردد، دلمشغولی اصلی دولتهای سوسیالیست بوده است. برای رسیدن به این مقصود دولت سوسیالیست اسپانیا با اتخاذ سیاستی مبتنی بر حمایت از فعالیتهای خصوصی تلاش نموده است حركت اصلی اقتصاد كشور را به سوی نیل به سطحی از توسعه اقتصادی، كه قابل مقایسه با نقش این كشور در مجموعه كشورهای اروپای غربی باشد، هدایت نماید.

سیاست اقتصاد بازار توسط حزب مردمی اسپانیا نیز تعقیب شد. این حزب كه از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۴ در مسند قدرت نشست، با حمایت اتحادیه اروپا و بهره گیری از كمكهای مالی اتحادیه توانست اسپانیا را به سطح مطلوبی از رفاه و توسعه اقتصادی رهنمون سازد. سیاستهای مذكور توسط حزب سوسیالیست كه در انتخابات سال ۲۰۰۴ بر مسند قدرت نشست همچنان ادامه دارد.

 

 

 

كشاورزی و دامپروری

گرچه اسپانیا یكی از بزرگترین تولیدكنندگان محصولات كشاورزی در غرب اروپا است، ولی خشكیهای فصلی بخش اعظم زمینهای اسپانیا، كشاورزی و دامداری را بعضاً با مشكلات زیادی مواجه می نماید. گندم و جو از نظر میزان تولید و سطح زمین زیر كشت، مهمترین محصولات غله ای اسپانیا هستند. علیرغم تلاش دولت برای تشویق كشاورزان به كاشت ذرت و دانه های روغنی، هنوز هم مقادیر عمدهای از نیاز اسپانیا به این مواد از طریق واردات تأمین میگردد. جنوب شرقی اسپانیا مركز كاشت جو است، حال آنكه گندم در استانهای كاستیا ـ لئون، آراگون، كاستیالامانچا و اكسترا مادورا كاشت می شود. زمینهای تحت كشت غلات كه ازامكان آبیاری كمتری برخوردار هستند، طبق روش سنتی رایج به صورت یك سال در میان تحت كشت دو نوع محصول قرار میگیرند. در والنسیا و دلتای رود ابرو برنج كاشت می شود. سیب زمینی، لوبیا و پیاز از جمله دیگر محصولات كشاورزی اسپانیا هستند.

مهمترین موفقیت اسپانیا در زمینه كشاورزی، تطبیق باغهای مركبات، آب و هوای دشوار مدیترانه ای این كشور بوده است. باغهای مركبات عمدتاً در ایالات والنسیا و مورسیا واقع شده اند. در دیگر مناطق میوه های دیگر تولید می شود. سیب و گلابی در شمال و شمال غرب، انجیر و بادام در استانهای كاستلون و آلیكانته و هلو و زردآلو در مورسیا تولید می شوند. محصول اصلی زمینهای تحت مالكیتهای عمده در جنوب زیتون است كه تقریباً تمامی آن صرف تولید روغن می گردد. تاكستانهای انگور در كاستیا لامانچا، لاریوخا و تپه های كاتالونیا، والنسیا و مالاگا قرار دارند. اسپانیا سومین تولید كننده مشروبات الكلی در اروپا است. در اسپانیا همچنین مقادیر كمی كنف، پنبه و توتون كشت می شود.

مهمترین اقلام تولیدی كشاورزی اسپانیا در سال ۲۰۰۲ به ترتیب یونجه با ۱۱ میلیون تن، جوبا ۵/۸ میلیون تن، شكر با ۸ میلیون تن، گندم ۵/۶ میلیون تن، ذرت ۵/۴ میلیون ن، گوجه فرنگی ۴ میلیون تن، سیب زمینی با ۳ میلیون تن و پرتقال با ۳ میلیون تن میباشد و شراب نزدیك به ۴۰ میلیون لیترمیباشد. براساس آمار مذكور، در میان محصولات كشاورزی، غلات ۲۵%، میوهجات ۲۳%، حبوبات ۲۰%، روغن زیتون ۸%، گیاهان صنعتی ۱۱%، انگور ۶%، سیب زمینی ۳% و دیگر محصولات ۴% از كل محصولات را تشكیل می دهند.

پرورش گوسفند و گاو در اسپانیا از اهمیت زیادی برخوردار است و اسپانیا یكی از بزرگترین پرورش دهندگان گوسفند و بز در اروپا است. از محصولات حیوانی، ۳۰% از خوك، ۱۹% از گاو، ۱۷% شیر، ۱۳% از گوسفند و بز، ۱۱% پرندگان، ۵% انواع تخممرغ و ۵% دیگر اقلام می باشد.

 

 

 

صنعت

مهمترین تولیدات صنعتی اسپانیا به ترتیب شامل صنایع اتومبیل سازی، تولید و توزیع انرژی برق، صنایع نفت، گاز طبیعی و مواد هسته ای، صنایع غذائی، صنایع شیمیائی، صنایع تولیدات مواد پلاستیكی، صنایع داروئی، صنایع مبلسازی، صنایع نوشابه های الكلی می باشد. ۲۵% از صنایع اسپانیا در ایالت كاتالونیا و بیش از ۷۰ درصد از صنایع اسپانیا در شش ایالت اصلی كاتالونیا، مادرید، والنسیا، باسك، آندالوسیا وگالیسیا قرار دارند. ۲۷% از تولیدات صنعتی اسپانیا در همان ایالت تولید كننده مصرف می شود و ۴۷% به بقیه اسپانیا، ۱۹% به اتحادیه اروپا و ۷% به دیگر نقاط جهان صادر می گردد.

 

 

 

خدمات

در سال ۲۰۰۱ در بخش خدمات اسپانیا جمعاً ۷۷۳ر۷۸۲ر۱ شركت مشغول به كار بوده اند كه این تعداد شركت، ۷۲۹ر۹۹۲ر۶ نفر را در خدمت داشته اند. این شركتها به ترتیب در بخشهای تجاری (۴۴ درصد)، خدمات به شركتها (۳ر۱۸ درصد)، گردشگری (۷ر۱۵ درصد)، حمل ونقل (۷ر۱۲ درصد)، بنگاه های معاملات املاك (۷ر۵ درصد)، خدمات شخصی (۳ر۴ درصد)، و خدمات ارتباطی و اطلاعاتی (۳ر۱ درصد) فعال بوده اند. بخش تجاری ۴۶ درصد، بخش خدمات به شركتها ۲۹ درصد، گردشگری ۱۴ درصد، حمل ونقل ۱۰ درصد، خدمات ارتباطی و اطلاعاتی ۵ درصد، املاك ۸ر۳ درصد و خدمات شخصی ۲ درصد از نیروی انسانی شاغل در بخش خدمات را به خود اختصاص داده اند. سهم زنان در هر یك از بخشهای فوق به ترتیب ۷ر۴۱ درصد، ۳ر۵۱ درصد، ۴ر۴۶ درصد، ۷ر۱۴ درصد، ۲ر۳۳ درصد، ۳ر۳۴ درصد و ۶ر۷۵ درصد می باشد.

 

 

 

انرژی

منابع تولید انرژی اسپانیا به ترتیب عبارتند از: سوخت فسیلی ۱۷ر۴۳ درصد، هیدرو ۹۲ر۲۳ درصد، سوخت هسته ای ۷۴ر۳۲% و بقیه سوختها ۱۷ر۰ درصد. تولید برِ در سال ۲۰۰۱، معادل ۴۶۹ر۱۶۳ كیلو وات ساعت و مصرف آن معادل ۵۶۸ر۱۶۴ میلیارد كیلو وات ساعت بوده است. اسپانیا ۷ر۵ میلیارد كیلو وات ساعت برق صادر و ۸ر۶ میلیارد كیلو وات ساعت وارد میكند. در سال ۲۰۰۱، متوسط مصرف انرژی در شاخه های مختلف در اسپانیا عبارت بود از: ۰۰۰ر۳۷۸ر۲۳۲ یورو سوختهای كربنی، ۰۰۰ر۰۰۷ر۲۶۹ر۱ یورو نفت و مشتقات آن، ۰۰۰ر۵۵۴ر۷۹۲ر۱ یورو گاز، ۰۰۰ر۰۱۸ر۲۸۵ر۳ یورو برق، ۰۰۰ر۵۶۹ر۲۴۲ یورو دیگر انواع انرژی. كل هزینه مصرف انرژی در سال ۲۰۰۱، رقمی بالغ بر ۰۰۰ر۵۲۷ر۸۲۱ر۶ یورو می باشد.

 

 

 

شركتها

در سال ۲۰۰۳، مجموعاً به تعداد ۱۵۹ر۸۱۳ر۲ فقره شركت در اسپانیا به ثبت رسیده است. مهمترین شركتهای اسپانیا به ترتیب در بخشهای خدمات (۶ر۴۹ درصد)، تجاری ۷ر۲۸ درصد)، ساختمان (۹ر۱۱ درصد) و صنعتی (۸ر۸ درصد) فعال می باشند.

 

بانكها

بانك مركزی اسپانیا بانكو در اسپانیا نام دارد كه از سال ۱۹۲۲ دولت نیز در سود آن شریك شده است. در گذشته بخش اعظم خدمات بانكی و سپرده داری بانكهای دیگر از سوی دولت كنترل می گردید، لكن درحال حاضر بانكهای خصوصی متعددی ایحاد شده است كه مهمترین آنها CAJA MADRID و BANK SANTANDER CENTRAL HISPOHO (BSCH) می باشد. از آنجا كه مردم اسپانیا ترجیح میدهند سرمایه خود را بیشتر به صورت پسانداز حفظ نموده و به سرمایهگذاری تمایلی نشان نمیدهند، بانكها سهامداران عمده شركتهای با مسئولیت محدود هستند. بخش اعظم سرمایه گذاری خصوصی نیز از خارج تأمین می گردد و همین امر باعث شده است كه بازار بورس اسپانیا توسعه چندانی نداشته باشد. مهمترین كشورهای سرمایه گذار ایالات متحده، آلمان، سویس، انگلیس و فرانسه هستند. سرمایه های خارجی عمدتاً در بخش صنایع شیمیایی، صنایع خودروسازی و املاك و مستغلات متمركز شده اند.

 

 

واحد پول و اجزای آن

واحد پول اسپانیا یورو و اجزای آن سنت نام دارد. هر یورو معادل یكصد سنت می باشد. یورو از ابتدای سال ۲۰۰۲ به عنوان پول رسمی اغلب اعضای اتحادیه اروپا از جمله اسپانیا معرفی شد.

 

 

تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی اسپانیا در سال ۲۰۰۲ بیش از ۶۹۶ میلیارد یورو بوده است كه با عنایت به جمعیت ۴۰ میلیونی اسپانیا، سرانه تولید ناخالص داخلی این كشور ۱۷۲۰۰ یورو خواهد بود. این رقم، اسپانیا را در میان كشورهای اروپائی در مكان سیزدهم قرار می دهد. كشورهای یونان و پرتقال به ترتیب با ۱۲۹۰۰ و ۱۲۵۰۰ یورو در رده های پایانی قرار گرفته اند. متوسط تولید ناخالص داخلی سرانه اتحادیه اروپا ۲۴۱۰۰ یورو می باشد. تولید ناخالص داخلی سرانه در درون اسپانیا نیز بسیار متغیر بوده است. این رقم در ایالات مادرید، باسك و ناوارا بیش از ۲۱ هزار یورو و در ایالات كاتالونیا و آراگون و لاریوخا بیش از ۱۷ هزاریورو می باشد. ایالات جنوبی آندالوسیا واكسترامادورا با كمتر از ۱۳ هزار یورو كمترین سرانه تولید ناخالص داخلی را دارند.

 

 

 

ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا اگر برای شما که پیرامون علم حقوق اطلاعات دارید یک هدف باشد، ممکن است شما را گمراه کند و سرمایه های مالی خود را از دست بدهید. به طور معمول ثبت شرکت در اسپانیا از دید افرادی که بر حقوق بین الملل خصوصی تسلط دارند و از اخبار روز حقوق بین المللی دنیا آگاه هستند فقط یک امر حقوقی ناپایدار به شمار می آید. به این دلیل که با تغییر قوانین کشور اسپانیا تمامی مولفه های ثبت شرکت در اسپانیا ممکن است تغییر کند.

یکی از زیر شاخه های سرمایه گذاری در اسپانیا ثبت شرکت در آن کشور می باشد. جهت ثبت شرکت در اسپانیا ابتدا بهتر است سفری به اسپانیا داشته باشید و باید برای ورود به بازار کسب و کار اسپانیایی، اول از امکانات آن آگاه باشید.

برای راه اندازی یک کسب و کار در اسپانیا شما می توانید با این عنوان ها شروع کنید:

– به عنوان یک شرکت جدید

– به عنوان یک سرمایه گذاری مشترک

– به عنوان شاخه اسپانیایی

– به عنوان یک فرد خود اشتغال

– به عنوان یک دفتر نماینده

– به عنوان یک کسب

 

 

چگونه باید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اسپانیا اقدام کرد:

– قبل از اینکه شما راه اندازی یک کسب و کار در اسپانیا را شروع کنید، همه ی خارجی های مقیم یا غیر مقیم، باید شماره شناسایی مالیات یا NIE داشته باشند که برای هرگونه معاملات مالی در اسپانیا ضروری می باشد.

– اولین قدم در راه اندازی SL بدست آوردن گواهی از the Mercantile Registry به منظور این که نام شرکت شما در قبل استفاده نشده است، می باشد. سپس شما می توانید نام شرکت خود را انتخاب نمایید.

شما می توانید این کار را خودتان از طریق سایت www.rmc.es انجام دهید.

– بعد شما باید برای C.I.F (کد شناسایی مالیات) درخواست بدهید. 

– زمانی که کد مالیاتی و گواهی بدون نام توافقی را دریافت می کنید، یک سپرده از ۳۰۰۰ یورو (که حداقل سرمایه مجاز می باشد) باید به یک حساب بانکی اسپانیایی پرداخت شود. مدارک و شواهد از پرداخت را می توان در قالب یک گواهی بانکی به دفتر اسناد رسمی یا وکیل نشان داد .

– اکنون شما با سه سند قبلی می توانید به دفتر اسناد رسمی جهت مدیر موسس شرکت درخواست دهید و همچنین در جهت برپا کردن شرکت آماده شوید. شما می توانید یک قرار ملاقات با دفتر اسناد رسمی برای امضاء سند ترتیب دهید و نزدیک ترین دفتر اسناد را از سایت www.notariado.org پیدا کنید.

– با گرفتن سند اصلی ثبت شرکت از دفتر اسناد رسمی، شما باید به اداره مالیات دولتی رفته و سند را ثبت نمایید. این مرحله بیشتر از ۲ ساعت طول نمی کشد، اصل مدارک و فتوکپی از سند و NIE را همراه خود داشته باشید.

– آخرین مرحله ثبت نام به عنوان مدیر شرکت برای امنیت اجتماعی و هدف بیمه حوادث شغلی می باشد. پرداخت های ماهیانه برای مدیران که مستقل هستند ۲۳۵ یورو می باشد.

گزارش کشوری اسپانیا

تهیه کننده: سازمان توسعه تجارت ایران – دی ۱۳۹۵

xcasino https://www.ufabet1688.org/