تجارت با هلند

هلند کشوری است کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند که در شمال غربی اروپا واقع شده است. هلند در پرورش و تجارت گل مقام اول را در جهان داراست. دامداری و کشاورزی نیز از پایه‌های اقتصاد هلند محسوب می‌شود. هلندی‌ها علی‌رغم کوچکی کشورشان سهم بزرگی در تجارت و بانکداری جهانی دارند.

این کشورعضو اتحادیه اروپا و از کشورهای حوزه شنگن و واحد پول آن یورو است. هزینه زندگی هلند برای هر نفرماهیانه حداقل ۱۰۵۴ یورواست.

موقعیت جغرافیایی

هلند در شمال غربی اروپا واقع شده است. از سمت شرق با کشور آلمان و از جنوب با بلژیک هم مرز است. ازغرب بواسطه ی دریای شمال با بریتانیا همسایه است و سراسر مرزهای شمالی آن به دریای شمال محدود میگردد.

پایتخت هلند شهر آمستردام است ولی به واسطه تجمع ساختمانهای اداری و وزارتخانه های این کشور در لاهه، این شهر به پایتخت اداری هلند تبدیل شده است.

جمعیت

این کشور حدود ۱۶۵۰۰۰۰۰ نفر است که حدود ۳۰۰۰۰ نفر از این جمعیت را ایرانیان تشکیل میدهند. مذهب غالب مردم هلند مسیحی پروتستان و مذهب قریب به یک میلیون نفراز این جمعیت مسلمان هستند.

زبان رسمی

مردم هلند، هلندی است که شباهتهایی با زبان آلمانی دارد با این حال تقریبا ۹۰درصد مردم هلند قادرند به انگلیسی صحبت کنند.

سیاست

هلند از سال ۱۶۴۸ میلادی با خروج از سلطه ی امپراتور اسپانیا و ایجاد دولت جمهوری فعالیتهای گسترده ی خود را در زمینه های سیاسی تجاری فرهنگی آغاز کرد و دوران طلایی فعالیتهای خود را شکل داد.

در حال حاضر نظام حکومتی هلند پادشاهی مشروط است در این نظام شاه یا ملکه نقش چندانی در سیاست کشور ندارند. در هلند نخست وزیر مقام اول سیاسی کشور است، این مقام توسط نمایندگان مجلس هلند انتخاب میگردد و تعداد قابل توجهی ازاین نمایندگان را شهروندان مهاجر بلاخص ترک و مراکشی تشکیل میدهند.

فرهنگ و هنر

هلند مهد هنرمندان بزرگی چون ون گوک، رامبراند، یوهانس ورمیر، جان استین و فلاسفه بزرگی مانند دزیدریوس اراسموس و…است. قصرها و موزه ی ون گوک در شهر آمستردام نمایشگر بخشی از آثار هنرمندان این کشور است.

آب و هوا

از نظر آب و هوایی سراسر هلند آب و هوای معتدل دریایی دارد زمستان خیلی سرد یا تابستان بسیار گرم ندارد. در هلند به دلیل نداشتن کوه و وزش باد های مداوم معمولا تغیرات آب و هوایی سریع از آفتابی به ابری و بارانی را شاهدیم.

اقتصاد

کشور هلند علیرغم اینکه یکی‌ ازکوچکترین کشورهای دنیاست، از نظر اقتصادی در حجم صادرات، جزو ده کشور برتر دنیا قرار دارد و در آمد سرانه ناخالص ملی‌ آن نیز همواره جزو بیست کشور برتر جهان بوده است. سیستم اقتصادی این کشور مبتنی بر بازار است و این سیستم از دیرباز در هلند معمول بوده و کارآرایی خود را نشان داده است.

پس از پایان جنگ دوم جهانی سه کشور بلژیک،لوکزامبورگ و هلند در مقاوله نامه ای که در سال ۱۹۴۴ به امضا رساندند، اتحادیه ای بنام بنلوکس را به وجود آوردند که در قالب یک اتحادیه گمرکی وارد عمل گردید، اساس این اتحادیه براساس تعرفه های مشترک قرار گرفته، بدین ترتیب اولین اتحادیه اقتصادی اروپایی به وجود آمد و این امر نشانه اهمیتی است که به لحاظ ساختار اقتصادی مبتنی بر اقتصاد بازار و رقابت آزاد به همکاریهای اقتصادی می دهد. اتحادیه گمرکی سه کشور در ۱۹۵۸ به اتحادیه اقتصادی تبدیل شد.

هلند در سال ۱۹۵۹ به جامعه اقتصادی اروپا ملحق گردید. توسعه منطقه گرایی و یکپارچگی اقتصادی با کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، بلژیک و لوکزامبورگ در گسترش تجارت خارجی هلند بسیار موثر و تعیین کننده بود بطوریکه از آن تاریخ تا به امروز بیش از ۷۰درصد مبادلات تجاری این کشور با اعضای جامعه اقتصادی اروپا صورت می گیرد. این امر چنان در تامین منافع و اهمیت ملی هلند موثر بوده که امروز سیاست خارجی این کشور به صورت تابعی از سیاست تجاری آن درآمده است. به عبارت دیگر هلند نه تنها منطقه گرایی اقتصادی و به ویژه همکاری چند جانبه در قالب جامعه اقتصادی اروپا را موثرترین عاملی در جهت توسعه اقتصادی و نیز ارتقاء سطح زندگی مردم خود می داند، بلکه بهترین وسیله ای است که می توان امنیت ملی و استراتژیک این کشور را به عنوان کشوری در قلب اروپا تامین نماید.

یکی‌ از دلایل عمده برتر بودن هلند به دلیل ساختار حمل و نقلی با وجود بندر روتردام و فرودگاه اسخیپول است و همچنین ساختار بسیار پیشرفته شبکه ارتباطاتی. رتردام از نظر حجم فعالیتی، بزرگترین بندر دریائی اروپا و چهارمین بندربزرگ جهان است. فرودگاه اسخیپول نیز چهارمین فرودگاه بزرگ در اروپای غربی است. این عوامل با یکدیگر جمع شده و عنوان دروازه اروپا را به کشور هلند بخشیده است. کشور هلند همواره در نظر سایر کشورها برای سرمایه‌ گذاری جذابیت داشته و سرمایه‌ های زیادی را در طول سالها جذب کرده است.

پس از پاریس، لندن و میلان، منطقه راندستاد) مناطق شهری مابین آمستردام، لاهه، روتردام و اوترخت (از نظرتولید ناخالص داخلی،‌ بزرگترین اقتصاد شهری را در اتحادیه اروپا دارد. این به دلیل حضور خدمات مالی و بازرگانی است که کلید اصلی‌ اقتصاد هلند هستند.

عوامل متعددی بر روی اقتصاد هلند تاثیر گذار هستند. یکی‌ از این عوامل، تجارت است که ۶۰ درصد تولید ناخالص ملی‌ را باعث می‌ شود. این موجب می‌ شود که اقتصاد هلند به سلامت اقتصاد جهانی‌ وابسته باشد و با تغییرات آن تغییر کند.

کالاهای تجاری در هلند برای صادرات بیشتر ماشین آلات و وسایل حمل و نقل است. در رده بعدی، مواد شیمیایی و مواد معدنی قرار دارند. یکی‌ از معروفترین صادرات هلند، گل است. هلند سالانه ۴ میلیارد پیاز گل صادر می‌ کند که قسمت عمده آنها لاله هستند. قسمت عمده این گل ها به آلمان، انگلستان، فرانسه و ژاپن می‌ روند. آمریکا با خرید سالانه نهصد میلیون پیاز گل از هلند، در راس لیست مشتری ها قرار دارد.

به عنوان دروازه اروپا، بزرگترین درآمد هلند که دوسوم تولید ناخالص ملی‌ و اشتغال هلند را تشکیل می‌ دهد، خدمات است. سپس استخراج مواد معدنی و تولید گاز طبیعی از بخشها عمده هستند. سایر شعبات که نقش به سزایی در اقتصاد هلند دارند شامل: خرده فروشی، رستوران، تعمیرات و مراقبت های بهداشتی است. بخش صنعتی به ویژه فلزات، ماشین آلات و وسایل حمل و نقل بدلیل سرمایه‌ گذاری های داخلی‌ و خارجی‌ در سال ۲۰۰۸ رشد زیادی را نشان دادند. اما در آخر سال ۲۰۰۸ این روند سیر نزولی پیدا کرد. بخش کشاورزی و غذایی نیز یکی‌ از قسمت های حیاتی اقتصاد هلند است که در حدود ۱۰ درصد تولید ناخالص ملی‌ را شامل می‌ شود. هلند ۷۵ درصد تولیدات کشاورزی خود را صادر می‌ کند.

سیاست بازرگانی خارجی هلند

هلند به سبب وابستگی زیاد به تجارت خارجی و نقش حیاتی این بخش در اقتصاد کشور همواره حامی تجارت آزاد و رفع موانع و محدودیت بر سر راه مبادلات کالا و خدمات با اکثر کشورهای جهان به ویژه همسایگان اروپایی خود بوده است.

اساساً اقتصاد هلند دارای سمت گیری های بین المللی می باشد و از اینرو هر نوع اختلالی در جریان تجارت خارجی اثرات مستقیم و تعیین کننده ای بر کل اقتصاد این کشور می گذارد. چنین است که مقامات هلندی بیش از هر چیز در فکر توسعه صادرات و برطرف ساختن موانعی هستند که می تواند جریان صدور کالاها و خدمات را دچار وقفه سازد.

پیشینه روابط بازرگانی ایران با هلند

شروع باب مراودات بازرگانی میان ایران و هلند را می توان از اوایل قرن هفدهم میلادی دانست یعنی پس از آنکه دولت ایران جزیره هرمز را از تصرف پرتغالیها خارج ساخت و بندرعباس مرکز تجارت خلیج فارس گردید هلندیها بدانجا راه یافتند و با اجازه شاه عباس اول صفوی در سال ۱۶۲۳ میلادی تجارتخانه ای دایر کرده و در تجارت ابریشم فعال شدند. با انقراض سلسله صفویه به سبب وضع خاصی که در ایران حکمفرما شده بود سالها در روابط دو کشور وقفه ایجاد شد تا آنکه در سال ۱۸۵۷ میلادی یک پیمان دوستی و بازرگانی میان دو کشور در پاریس منعقد گردید.

در سال ۱۹۰۲ روابط دیپلماتیک کامل میان دو کشور برقرار شد و نمایندگی دولت ایران در لاهه گشایش یافت. در سال ۱۹۱۰ میلادی سفارت هلند در تهران تاسیس شد. از آن پس دو کشور ایران و هلند طی یک رشته عهدنامه ها که به منظور گسترش علایق و دوستی و مودت فی ما بین امضا شده بود به حفظ و بسط روابط سیاسی، اقتصادی، بازرگانی همّت گماشتند.

با توجه به مراتب فوق ایران و هلند از روابط تجاری دیرینه برخوردار بوده اند. این روابط پس از کشف نفت و متعاقب آن توسعه صنایع مونتاژ در کشور توسعه قابل ملاحظه ای یافت و ایران در خاورمیانه همیشه به عنوان یکی از طرفهای تجاری بسیار مهم برای کشور هلند مطرح بوده است.

سرمایه گذاری

هلند ششمین سرمایه گذار جهانی با ۶۵۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۶ و هفتمین کشور پذیرنده سرمایه گذاری خارجی با ۴۵۱ میلیارد دلار در ۲۰۰۶ بوده و سرمایه گذاریهای خارجی انجام شده در هلند باعث اشتغال ۶۰۰ هزار نفر یعنی ۱۰% کل فرصتهای شغلی گردیده است.

عمده روابط اقتصادی فیمابین دو کشور ایران و هلند، بجز فروش نفت، بر همکاری در زمینه های کشاورزی، شیلات، دامپروری، تولیدات گل و گیاه، مدیریت منابع آب، حمل و نقل، صنایع کشتی و دریا و… متمرکز بوده است.

اهم کالاهای وارداتی از هلند

کالاها و تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، معادن، غذایی، شیمیایی، نساجی، ذوب آهن، فولاد، چوب، پوشاک، نوشیدنیها، لاستیک، دخانیات، کاغذ و چاپ، حمل و نقل، ساختمان، کشاورزی، گلخانه های صنعتی، دامپروری، لوازم و قطعات الکترونیکی، مولدهای برق، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، دارو مواد اولیه تولید دارو، اوراق فلزی و…

اهم کالاهای صادراتی به هلند

نفت، مواد پتروشیمی، اقلام مواد اولیه و مواد معدنی، مس، آلیاژهای مس، انواع سنگ، پسته و خشکبار، قالی و قالیچه، صنایع دستی، خاویار و کنسرو ماهی

همکاریهای مشترک در زمینه گل و گیاه

تا کنون همکاری های گسترده ای بین استانهای اصفهان و مازندران با شرکتهای هلندی جهت مکانیزه نمودن پرورش گل بصورت گلخانه ای صورت پذیرفته است همچنین طی سفر رئیس سازمان توسعه تجارت در مهر ۸۷ مذاکرات و گفتگوهای اولیه با شرکت هلندی فلورا و بارار آلسمبر بمنظور همکاری در زمینه ساخت و تجهیز پایانه مرکزی گل ایران و در نهایت صدور محصولات گل ایران به این بازار و فروش آن بعمل آمد. در سال ۸۶ نیز هیات کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از موسسات تحقیقاتی و تولیدی هلندی مذاکرات مفیدی با شرکتهای هلندی داشتند.

روابط مالی و بانکی

بر اثر تحریمهای سازمان ملل و نیز تحریم های یکجانبه اروپا و آمریکا، طی سال گذشته فشارهای زیادی بر روابط مالی و بانکی دو کشور وارد شد که بر اثر آن گشایش و تایید اسناد اعتباری و نقل و انتقال ارز به مقصد ایران متوقف گردید. با این وجود سفارت با تمرکز بر این معضل توانسته است راه حلهای موردی و جایگذین را ساماندهی نماید. مذاکراتی نیز برای افتتاح صرافی و نیز گشایش راه های جایگذین روابط بانکی در دست اجرا می باشد. همچنین زمینه همکاری بانکهای اقتصادنوین و سرمایه را با موسسات مالی و بانکی هلند برقرار گردید.

روابط بخش خصوصی

جهت تمرکز و انسجام روابط تجاری بین دو کشور و نیز ارائه و نمایش تولیدات و خدمات قابل صدور ایران اخیرا (مهر ۸۷) تجار ایرانی مقیم هلند با همکاری شرکتها و اتاق بازرگانی هلند “مرکز تجاری ایران”  را در بندر روردام تاسیس نمودند که توسط رئیس سازمان توسعه تجارت و هیاتی از مدیران این سازمان افتتاح گردید. مشارکت سرمایه گذاران هلندی در همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران در آبان ماه، سفر هیات بیست نفره از کارگزاران بورس ایران در آذر ماه، مشارکت متقابل شرکتها در نمایشگاههای دو کشور در سال جاری و سفر قریب الوقوع اعضاء شورای تجاری ایران و هلند وابسته به اتاق هلند از اهم تحولات در روابط بخش خصوصی است.

محصولات ارگانیک

تولید محصولات ارگانیک در چند نقطه ایران با حضور شرکتهای هلندی و حمایت وزارت کشاورزی هلند و ایران از طریق تامین بخشی از اعتبار لازم برای انجام آن آغاز گردید. و صادرات اینگونه محصولات به هلند با استقبال خوبی مواجه شده است.

مواد شیمیایی و انرژی

اقتصاد هلند این مزیت را دارد که بزرگ ترین شرکت های شیمیایی در این کشور قرار دارند. هلند همچنین یکی‌ از بزرگترین تامین کنندگان محصولات در بازارهای صنعتی و خانگی در اروپاست. هلند بزرگترین تولید کننده گاز طبیعی در اروپاست. روتردام مقادیر معتنابهی نفت خام را دریافت وپالایش کرده و به سایر کشورهای اروپای غربی صادر می‌کند.

آداب و رسوم

هلند از نظر حقوقی تحت تاثیر سیستم سیویل لا است. ملیت هلندی از طریق سیستم خون اعطا میگردد اما برای جلوگیری از ایجاد معظل بی تابعیتی اعطا تابعیت از طریق سیستم خاک نیز به طور فرعی پذیرفته شده و تحت شرایطی مثل تولد طفل بی تابعیت در خاک هلند و اقامت مداوم طفل در هلند به مدت ۳سال،تابعیت هلندی به واسطه اقامت در خاک هلند به وی اعطا میگردد.

هلند از جمله کشورهایی است که برای مقابله با ایجاد پدیده ی تابعیت مضاعف تدابیر خاصی وضع نموده بطوریکه برای تحصیل تابعیت هلند اصولا مجبور به ترک تابعیت اصلی خود میشوید، البته در اینخصوص استثنائاتی نیز وجود دارد. در مجموع هلند جز کشورهای مهاجر پذیر جهان محسوب می شود.

تعاملات اجتماعی

در مقایسه با سایر فرهنگ ها، هلندی ها در عموم مردم محافظه کاری هستند و از ابراز احساسات فیزیکی‌ یا عصبانیت خودداری می‌ کنند، مگر در طول یا پس از حوادث ورزشی. هلندی ها عموما به راحتی‌ وارد مکالمه با غریبه ها نمی‌ شوند، ولی‌ اگر مخاطب قرار داده شوند پاسخ می‌ دهند. در مکالمه، هلندی ها افرادی بسیار رک هستند و ابراز نظر واقعی خود و یا انتقاد را بی‌ احترامی نمی‌ دانند. آنها همچنین رفتار مشابه را از طرف مقابل می‌ پذیرند و یا حتی انتظار دارند. بیشتر مردم در هلند به زبان انگلیسی‌ صحبت می‌ کنند، چرا که این زبان از مرحله ابتدایی در مدارس تدریس می‌ شود. تسلط  برزبان انگلیسی‌ با توجه به سن و پیشینه فرد متفاوت است. زبان آلمانی‌ نیز به وفور صحبت می‌ شود.

معرفی‌

برای معرفی‌ خود و یا شخص دیگر، از مجموعه نام و نام خانوادگی استفاده کنید. هلندی ها هنگام معرفی‌ خود به جمع، با تمام افراد حاضر دست می‌ دهند.

ملاقات

تحت یک قانون کلی‌، هلندی ها از مهمان سرزده خوششان نمی‌ آید. اگر کسی‌ را خیلی‌ خوب می‌ شناسید، امکان دارد که با تماس تلفنی صبح قراری برای بعدازظهر همان روز بگذارید، اما معمولا از چند روز قبل برای قرار ملاقات تماس بگیرید. هرچقدر فاصله اجتماعی شما بیشتر باشد، باید خیلی‌ جلوتر از زمان ملاقات تماس بگیرید. حتی فرزندان بزرگ قبل از اینکه به دیدن پدر و مادر خود بروند، نخست با آنها تماس می‌ گیرند و برعکس. ورود به خانه ای بدون دعوت، بی‌ احترامی است. زمانی که میهمانان وارد خانه می‌ شوند، نخست چند دقیقه ای برای یک گفتگوی کوتاه می‌ ایستند تا صاحب خانه از آنها برای نشستن دعوت کند. اگر شما بلافاصله پس از ورود باید بنیشینید، از صاحب خانه بپرسید که کجا می‌ توانید بنیشینید.

دیر آمدن

هیچ وقت هلندی ها را به صورت عمومی‌ دعوت نکنید. قرار روز و ساعت قطعی بگذارید و توضیح دهید که چه مواد غذایی را سرو خواهید کرد. برای مثال بگویید: سه شنبه هفته دیگر ساعت دو برای نوشیدن قهوه بیایید و آنها همزمان با ضربه دوم ساعت آنجا خواهند بود.

هدیه زمان ملاقات

ملاقات کسی همواره به همراه داشتن هدیه را می‌ طلبد. گل و  شیرینی همیشه مناسب هستند. اگرمی‌ دانید که میزبان شما دیابت دارد و یا در رژیم غذایی بسر می‌ برد، ترجیحا از گل استفاده کنید. گل در این کشور بزرگترین صادر کننده گل جهان،  ارزان قیمت است و همیشه هدیه مناسبی خواهد بود.

سلسله مراتب در محیط کار

سلسله مراتب در کسب‌وکار هلند عموما خیلی شدید نیست. در واقع می‌توان گفت تا حدودی انعطاف‌پذیر است. حتی می‌توان گفت زمانی که هلندی‌ها احساس ضرورت کنند، به آسانی قدرت و نفوذ خود را در شرکت نادیده می‌گیرند و رئیس بخشی از گروه تلقی می‌شود. البته این به آن معنا نیست که فرد مدیر هیچ اختیاری ندارد. احساس مسوولیت هنگام کار کردن مستقل برای کارمندان هلندی امری معمول است.

استراتژی و برنامه‌ریزی کسب‌وکار

شرکت‌های هلندی در مورد استراتژی‌شان بسیار محتاط، هوشیار و عمل‌گرایانه رفتار می‌کنند و اغلب از برنامه‌ریزی مرحله به مرحله استفاده می‌کنند. مسیر استراتژیک یک شرکت تا سطوح پایین آن تبیین شده است.

روابط اجتماعی و فرهنگی مردم هلند

هر کشوری آداب و رسوم خاص خود را دارند و مردم کشور هلند هم از این قاعده مستثنی نیستند. هلندی ها به طور کلی مردمی صبور و انعطاف پذیر هستند اما در عین حال بسیار تابع می باشند. آنان برای رفتار درست چه در موارد رسمی و چه در موارد غیر رسمی ارج و منزلت بسیار قائلند.

بهترین آئینه افکار و روحیه هر ملتی را نخست زبان و پس از آن بیان هنری (نقاشی، شعر، موسیقی) تعیین می کند. در زبان و آثار هنری نقاشان هلندی بیش از هر چیزی موشکافی و نکته بینی شگفت انگیز آن ها جلب نظر می کند. بدین اعتبار مردمان این سرزمین، بسیار باریک بین و دقیق شناخته شده اند. آنان بیشتر، به موارد اختلاف که دو چیز را از هم جدا می کند می نگرند تا مواردی که آن دو چیز را به هم پیوند می دهد در حقیقت، جزء برای آنان بر کل ارجحیت دارد.

مردم هلند به پاکیزگی اهمیت بسیار می دهند و نزدیکی بسیاری بین واژه پاکیزگی و زیبایی در زبان هلندی به چشم می خورد. لاف و گزاف در اجتماع هلند، محلی از اعراب ندارد. آنان خود ستایی و لاف زدن را با سکوتی تمسخر آمیز و ریشخند پاسخ می گویند. یکی از ویژگی های بارز این ملت شوخ طبعی آن هاست که حکایت ها بر جای گذاشته است. آن ها عموماً خودشان را دست می اندازند و برای میهمانانشان که علاقه بسیار به آن دارند. داستان های خنده آور نقل می کنند. با آنکه حس میهن پرستی در هلند بسیار نیرومند است، اما از بروز آن خودداری می کنند زیرا بر این عقیده اند که میهن پرستی وظیفه فطری هر فرد است و تظاهر و نمایش از جلال و شکوه آن می کاهد. آنان علاقه چندانی به زندگی در دیگر کشورها ندارند. اما در فرصت های مناسب به ویژه در تابستان به کشورهایی چون سوئیس روی می آورند و از کوه های آلپ بالا می روند.

صلح دوستی، آزادی خواهی، سخت کوشی، میهمان نوازی، و تجارت پیشگی از خصوصیات شناخته شده این ملت است که همه فلاسفه، ستمدیدگان، مبتکران و صنعتگران بی شماری را به خود جلب کرده و از این راه کشور را در غنی تر ساختن و ثروتمند تر کردن یاری داده است. نشانه های آزادی خواهی هلندی را در زبان هلندی نیز می توان سراغ گرفت. در زبان هلندی کلمه جشن به پا کردن «ویرن» است. یکی نفر هلندی تنها خودش جشن نمی گیرد و عید برپا نمی سازد. اگر دربیابان باشد وسایل ماهیگیری اش را آزاد می گذارد، اگر درشکه چی باشد اسب ها را آزاد می کند، چون کلمه «ویرن» به معنای آزاد گذاشتن و آزادی بخشیدن هم به کار می رود. «ویرن» لذت بردن از آزادی و رهایی یافتن از قیود است. از دیگر نشانه های آزاد اندیشی هلندی، زندگی مسالمت آمیز فرقه ها و گروه های مذهبی بسیار در جوار یکدیگر است.

الف) مردمانی صادق و صریح

هلندی ها مردمانی صادق و صریح هستند آن ها به طور صریح و روشن مخالفت خود را نشان می دهند و از دیگران هم انتظار متقابل دارند. اگر شما در مقابل سوالی، بله جواب دادید آن به معنای بله هم تلقی خواهد شد. آنان با مفهوم تعارف آشنایی ندارند و این که نظر شما به علت تعارفات اولیه لحظه ای بعد عوض شود برای آنان حرکتی نامفهوم و عجیب جلوه خواهد کرد.

ب) شکوه و شکایت، مسخره کردن و شوخ طبعی

خیلی مواقع در محاورات روزمره خواه در محافل رسمی و خواه غیر رسمی سر صحبت با هوا باز می شود. در مورد وضعیت آب و هوا شکایت بسیار می کنند آنان از مسخره کردن یکدیگر لذت می برند و این بیشتر به قصد شوخی است و به نظرشان جالب است که دیگران هم با آنان همراهی نمایند. البته باید مواظب بود که شوخی ها از حد خارج نشوند.

ج) هلند آسان گیری و تساهل

نژاد هلندی و آلمانی تقریباً یکی است، زبان هلندی بسیار به زبان آلمانی شبیه است. مردم نژادهای دیگر در هلند، مراکشی ها، ترک ها و غیره هستند. زیست بوم هلند پرآب و مستعد برای پرورش گل است. بزرگترین باغ گل جهان در آمستردام، نزدیک لاهه است. روزی که لاله از ایران به عثمانی و از آنجا به هلند رفت تبدیل به یکی از جشن های آن ها شده است. کارناوال گل هلند در اردیبهشت ماه، سالانه هزاران گردشگر را به سوی خود جلب می کند. آن ها خود را عادل می دانند و به حقوق فردی احترام می گذارند. شاید به این علت «دادگاه لاهه» را برای منازعات بین المللی در نظر گرفته اند. اما وجه مشخصه هلندی ها این است که آسان گیر هستند، اما پیش گیری صرف را هم در نظر دارند، تا از آسان گیری لطمه نخورند.

فرهنگ غذا خوردن

صبحانه هلندی ها ساده تر از انگلیسی هاست، نیمرو و گوشت نمی خورند بلکه بیشتر کره و پنیر یا عسل و مربا یا «روکلیز» می خورند. روکلیز یک گوشت مخصوص هلندی است که بسیار لذیذ است. گوشت گاو را می برند و دود می دهند و بیشتر با آن ساندویچ درست می کنند. صبحانه، چای، شیر یا سر شیر می خورند. آنان به چای علاقه فراوانی دارند، قهوه فقط به هنگام ناهار مصرف می شود و نوشیدن قهوه چنان عادت دیرینه ای در میان این مردمان است که نام هلندی ناهار «قهوه» است.

  • بسیاری از هلندی‌ها با کسب‌وکار با خارجی‌ها آشنا هستند؛ چرا که هلندی‌ها تاریخی طولانی در روابط با خارجی‌ها دارند.
  • بیشتر شرکت‌ها با ساختار بوروکراتیک ممکن است هنوز شما را با شیوه معرفی‌تان قضاوت کنند؛ بنابراین معقول است که در صورت ممکن، یک معرف شخص ثالث داشته باشید؛ گرچه لزومی هم به این کار نیست.
  • نکته مهم این است که نشان دهید چگونه رابطه کاری با شما برای هر دو طرف سودمند است.
  • هلندی‌ها به کسب‌وکار به چشم‌انداز بلندمدت نگاه می‌کنند؛ بنابراین اهداف شرکت‌تان را واضح بیان کنید.
  • هر چند هلندی‌ها مردمانی مهمان‌نواز هستند، اما در مورد خانواده و دوستان‌شان محتاطند. در واقع آنها هنگام کار محتاط و رسمی رفتار می‌کنند.

وقت‌شناسی و جلسات

هلندی‌ها ۳۶ تا ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کنند. هلندی‌ها عموما بسیار وقت‌شناس هستند. وقت‌شناسی در کسب‌وکار به عنوان یک مزیت محسوب می‌شود؛ هرچند عذرخواهی برای دیر رسیدن با رفتار مناسب طرف هلندی روبه‌رو خواهد شد. اگر برای جلسات تاخیر داشتید، حتما با طرف هلندی تماس بگیرید. آنها به زمان شخصی اهمیت زیادی می‌دهند؛ بنابراین اگر می‌خواهید رابطه کاری خوبی با هلندی‌ها داشته باشید، از آنها نخواهید تا دیر وقت کار کنند یا آخر هفته سر کار بیایند.

سعی کنید برنامه زمانی جلسات را در طول تابستان (ژوئن تا آگوست) نگذارید؛ چرا که این زمان، دوره معمول تعطیلات در این کشور است. وقت‌شناسی در جلسات به شدت مهم و ضروری است. دیر رسیدن به جلسات ممکن است شما را فردی غیر قابل اعتماد و فردی که برای ضرب‌الاجل‌ها اهمیت قائل نیست، نشان دهد.

دعوت به صرف غذا به صورت رسمی

وقتی شما به یک ناهار رسمی از طرف اداره دعوت شده اید انتظاری بیشتر از یک ساندویچ پنیر در اداره نداشته باشید. جلسه به طور حتم طولانی خواهد شد و احتمالا ًساندویچ ها در پشت میز کار خورده خواهند شد. انواع نوشیدنی ها سرو نخواهد شد فقط اگر برای ناهار به رستوران رفته باشید امکان سفارش نوشیدنی وجود دارد. شام های رسمی همیشه در رستوران برگزار می شوند. کار محور اصلی صحبت ها است اما در مورد مسائل شخصی و یا حتی خصوصی هم ممکن است صحبت شود. در هلند به طور معمول کادو در حین شام یا ناهار رسمی داده نمی شود اما در صورت گرفتن کادو، آن را در همان لحظه باز می نمایند. قیمت کادو نباید بیش از پنجاه یورو باشد و گرنه حالتی از رشوه دادن به خود می گیرد. اگر کسی شما را به طور رسمی یا دوستانه دعوت به نوشیدن قهوه کرد در حقیقت شما به یک نوشیدنی دعوت شده اید و می توانید هنگام نوشیدن در خواست چای یا نوشیدنی خنک نمایید.

تعطیلات رسمی‌ و سنت ها

۳۰ آوریل – روز تولد ملکه

از زمان تولد ۱۸سالگی ملکه ویلمینا در ۱۸۹۸، این روز تعطیل، رسما روز ملکه نامگذاری شده است. سپس ملکه جولیانا روز ملکه را بر اساس تاریخ تولد خود تغییر داد و به سی‌ آوریل تبدیل نمود. ملکه باتریکس، ملکه فعلی هلند، هرچند که روز تولد وی ۳۱ ژانویه است، ولی‌ همان سی‌ آوریل را به عنوان روز رسمی‌ تولد خود جشن می‌ گیرد. علت آن، اول احترام به مادرش است و دوم اینکه آب و هوای هلند در اواخر آوریل بسیار مناسب تر از آخرژانویه خواهد بود.

۴ می – روز یادبود

این روز اهمیت ملی‌ زیادی دارد و روز یادبود قربانیان جنگ است. ادای احترام ویژه به شهروندان و نظامیانی که در جنگ جهانی‌ دوم کشته شدند و همچنین با تمام هلندی هایی که جان خود را در جنگ های دیگر از دست داده ا‌ند. برخلاف بسیاری ازکشورهای دیگر، این مراسم با رژه های نظامی همراه نیست. ساعت ۸ شب در سراسر کشور سکوت دو دقیقه ای برقرار می‌ شود، حتی دررادیو و تلویزیون محلی  و حتی راننده ها نیز ماشینشان را به کنار جاده می‌ رانند و توقف می‌ کنند. در برخی‌ شهرها، مراسم گردهمایی و سخنرانی‌ برگزار می‌ شود. در شهر آمستردام در میدان دام، ملکه و برخی‌ مقامات حلقه های گل برروی این بنای یادبود ملی‌ به احترام کشته شدگان سال های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ می‌ گذارند. در طول روز در تمام سطح کشور، پرچم ها به حالت نیمه افراشته در می‌ آید.

۵ می -روز آزادی

پس از مراسم یادبود روز ۴ می‌، هلندی ها آزاد شدن هلند از اشغال آلمان ها را که پنجم می‌ ۱۹۴۵ رخ داد جشن می‌ گیرند. برخی‌ از مناطق هلند نوامبر سال ۱۹۴۴ آزاد شدند. پرچم ها به حالت افرشته در می‌ آیند و خیابان ها حالت جشن به خود می‌ گیرند. هرچند که با گذشت زمان این جشن کم رنگ شده است، اما هنوز در برخی مناطق هلند برنامه ریزی های خاص صورت می‌ گیرند. جشن رسمی‌ روز آزادی، هر سال در محل متفاوتی برگزار می‌ شود.

۵ دسامبر – سینتر کلاز (سنت نیکولاس)

شخصیت هلندی سنت نیکولاس برای همه آنهایی که جشن کریسمس آنها پیرمرد با ریش سفید و لباس قرمز را که به بچه ها هدیه می‌ دهد دربردارد، آشنا خواهد بود. روز۶ دسامبر، روز تولد سنت نیکولاس است) برخی‌ معتقدند که ۶ دسامبر روز مرگ و ۵ دسامبر روز تولد وی است). در افسانه ها آمده است که سنت در قرن چهارم هدایایی از طلا به سه دختر فقیر برای جهیزیه شان داده است. کودکان هلندی هم درآن زمان ها سکه هایی از شکلات دریافت می‌ کردند. در طول قرن ها سنت نیکولاس به سنت بچه ها مبدل شده است. در این روز سنت نیکولاس برای همه کودکان هدیه می‌ آورد و آن را دم درب منازل رها می‌ کند. در طول بعد از ظهر، اعضای خانواده هدایا را رد و بدل می‌ کنند. هدایا می‌ تواند جدی یا شوخی‌ باشند و در گوشه هایی از خانه پنهان می‌ شوند. به غیر از گشتن به دنبال هدایا و باز کردن آنها، همگی‌ شکلات گرم می‌ نوشند و شیرینی‌ های مخصوص این روز را می‌ خورند. یکی‌ از هدایای بسیار مرسوم، حروف شکلاتی است که حرف اول نام فردی است که هدیه را دریافت می‌ کند. علیرغم تشابهات زیاد میان سینتر کلاس و بابا نوئل، تفاوت هایی نیز وجود دارد. بابا نوئل در قطب شمال زندگی‌ می‌ کند و از آنجا با سورتمه می‌ آید و خودش برای تحویل هدایا از دودکش خانه ها بالا و پایین می‌ رود. سینتر کلاس در اسپانیا زندگی‌ می‌ کند و با کشتی‌ بخار به هلند می‌ آید و نیروهای کمکی‌ به نام پیت های سیاه دارد که کار بالا و پایین رفتن از دودکش را برای وی انجام می‌ دهند.

۲۶ دسامبر – روز کریسمس و شب سال نو

روز کریسمس معمولا برای دورهمی خانواده و حضور در مراسم مذهبی‌ و اهدای هدایا است. روز ۲۶ دسامبر نیز در هلند تعطیل رسمی‌ است و مردم با قوم و خویشان برای صرف شام جمع می‌ شوند. در شب سال نو، دوستان و فامیل دور هم جمع می‌ شوند و بازی های سرگرم کننده می‌ کنند و برنامه های کمدین های هلندی را از تلویزیون تماشا می‌ کنند. با ضربه ساعت ۱۲ شب پس از رد و بدل تبریکات، برای آتش بازی به خیابان ها می‌ ریزند. بسیاری آن را به حضور درجبهه جنگ شباهت می‌ دهند. صدای زوزه و ترقه ها تا یک ساعتی‌ به طور مداوم شنیده می‌ شود. به غیر از چند ساعت آخر روز که همه جا صدای آتش بازی‌ است، روز اول سال نو بسیار روز آرامی است و تمام خیابان ها از بقایای آتش بازی پوشیده شده ا‌ند. سالانه ارزشی معادل ۶۵ میلیون یورو از مواد آتش بازی به هوا دود می‌ شود.

آداب معاشرت در هلند

کشور هلند از قومیت های مختلفی تشکیل شده است و به دلیل همجواری با کشورهای آلمان,بلژیک, فرانسه و انگلیس, محل تلاقی فرهنگ های این دسته از کشورها نیز می باشد.

 در هر ملاقاتی دست دادن در ابتدا و انتهای دیدارها امری پسندیده و لازم است. به همین دلیل دوستانی که با فرهنگ اسلامی خو گرفته اند و از دست دادن با جنس مخالف معذوریت دارند بهتر است جهت رفع سوء تفاهم توضیحات لازمه را مبذول دارند.

– دوستان صمیمی در برخی از مواقع با نزدیک کردن گونه ها بهم و بوسیدن هوا به یکدیگر خوش آمد گویی و احوالپرسی می کنند.

– در به کار بردن نام کوچک افرادی که تازه با آن ها آشنا شده اید کمی صبور باشید زیرا در اکثر مواقع فرد مقابل خود از شما می خواهد که نام کوچک وی را خطاب قرار دهید.

– در اولین آشنایی ها و با افرادی که هنوز صمیمی نشده اید, از پرسیدن سوالات شخصی به خصوص در مورد سن, وضعیت تاهل و میزان درآمد به شدت پرهیز کنید چراکه امکان دارد فرد مقابل بسیار ناراحت شود. این به دلیل آن است که این مردم سوالات این چنینی را به مثابه تعرض به حقوق خود می پندارند.

– تعیین قرار قبلی برای انجام کارها از اهمیت بسزایی برخوردار است. این مهم خود را در انجام کارهای اداری بیشتر نشان می دهد, به طور مثال, مراجعه به شهرداری و یا مراکز خدماتی درمانی همواره با تعیین وقت قبلی انجام می شود. در روابط دوستانه و فامیلی نیز این مهم اجرا می شود. از دید من این گونه آداب به دلیل قانون مند بودن این مردمان است و همین طور وجوب نظم در کارهایشان می باشد. برای فردی که از فرهنگی دیگر که این تمایلات کم تر اجرا می شود در وادی امر بسیار ثقیل پنداشته می شود اما به مرور زمان و ورود این آداب به زندگی فرد مذکور این کوربینی در موضع ضعف قرار می گیرد. به این نکته هم توجه داشته باشید که مردمان هلند به گفته ها و قول های شما بسیار بها می دهند و در صورت کوتاهی در این امور مجازات هایی برایتان در نظر می گیرند. به طور مثال اگر با پزشکی قرار ملاقات بگذارید و در ساعات پایانی آن قرار را لغو کنید حتما باید جریمه ای از حق ویزیت خود پرداخت کنید.

– در صورتی که برای اولین بار به خانه ی فرد هلندی دعوت می شوید بهتر است هدایایی همچون گل, گلدان, شکلات مرغوب و یا کتاب ببرید.

توجه داشته باشید که بهتر است اگر گل هدیه می دهید تعداد شاخه ها فرد باشد اما از دادن ۱۳ شاخه جدا خودداری کنید. هرچند این فرهنگ در میان نسل جدید هلند کم تر دیده می شود اما بهتر است رعایت کنید.

– هدایا را حتما کادوپیچ کنید.

– اگر برای وعده ای غذایی دعوت شده اید باید نکاتی را رعایت کنید. هرگز بر سر میز خودسر ننشینید تا میزبان صندلی مخصوص شما را نشان دهد. اگر شما آقا هستید تا زمانی که تمام خانم ها ننشسته اند بر روی صندلی خود ننشینید.

در زمان خوردن و وقتی که نیاز به کمی استراحت دارید تا مجددا بعد از چند ثانیه ای شروع به خوردن کنید بایستی چنگال و قاشوق (کارد) خود را به حالت ضربدر (چنگال روی کارد یا قاشوق باشد) روی بشقاب خود قرار دهید تا میزبان متوجه شود شما همچنان میل به خوردن دارید.

اصراف غذا امری ناپسند در میان مردم هلند است. سعی کنید همیشه به اندازه غذا بردارید.

در هلند همیشه مهمان ابتدا خوردن غذا را شروع می کند و مهمان هرگز تعارف نمی کند.

برای اعلام سیر شدن و عدم خوردن بایستی چنگال و کارد خود را یه صورت موازی در بشقاب قرار دهید.

– مردمان هلند بسیار کم تر اهل تعارف هستند و نظرشان را واضح و صریح بیان می کنند و از طرف مقابل هم انتظار دارند که چنین رفتاری داشته باشد. هلندی ها افرادی بسیار رک هستند اما در ارتباط های اجتماعی خود بسته به میزان رسمی بودن روابط ملاحظاتی انجام می دهند. به طور مثال در ارتباط با خارجی ها بسیار صبورتر و متین تر برخورد می کنند و همواره سعی دارند خود را مهمان نواز جلوه دهند.

 ویزای کارآفرینی در کشور هلند

سرمایه گذاران خارجی می توانند با شروع یک کسب و کار یا سرمایه گذاری در کشور هلند ویزای اقامت این کشور را بدست آورند. شرایط لازم برای شروع کسب و کار در کشور هلند به کشوری که متقاضی تبعه آن است و وضعیت مالی اش بستگی دارد.

سرمایه گذاری در هلند

جذب سرمایه گذار همواره مورد توجه بسیاری از کشورها بوده و بسیاری از افراد برای اخذ اقامت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا مایل هستند تا بتوانند با یک پروسه کوتاه مدت به این مهم دست یابند، حال اگر مایل هستید در مورد اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور هلند اطلاعات کسب نمائید و بدانید چه میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در هلند مورد نیاز هست و اینکه بعد از چه مدت برای اخذ اقامت دائم کشور هلند از طریق سرمایه گذاری می توان اقدام نمود با ما در این مقاله همراه باشید، ما در این مقاله شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری هلند و همچنین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری هلند را به خدمت شریفتان می رسانیم، در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا برای شخصی که خارج از این اتحادیه سکونت داشته و قصد سرمایه گذاری در یکی از کشورهای این اتحادیه را دارد (سرمایه گذاری در هلند) قوانین برای ورود یکسان بوده و شخصی که خارج از این اتحادیه اقامت دارد (اتباع ایرانی) می بایست با دریافت یک ویزای کوتاه مدت اجازه ورود داشته باشد که در کشور هلند هم شما می بایست با درخواست یک ویزا به عنوان MVV از آن یاد می شود که برای اقامت بیش از ۹۰ روز صادر می گردد اجازه ماندن را در هلند بگیرید و این قدم اول است، اما یک نکته مهم قبل از اینکه شما بخواهید در این راه قدم بردارید میزان سرمایه مورد نیاز در این زمینه می باشد که به مقدار یک میلیون و دویست و پنجاه هزار یورو می باشد که این میزان در مقایسه با سایر کشورهای هم تراز هلند در اتحادیه اروپا بسیار بیشتر بوده و شخص می بایست از تمکن مالی بالایی برخوردار باشد تا بتواند به عنوان یک سرمایه گذار ثروتمند وارد کشور هلند شود.

الزاماتی که شخص سرمایه گذار برای اقامت در هلند از طریق سرمایه گذاری به آن نیاز دارد:

– سرمایه گذاری حداقل ۱،۲۵۰،۰۰۰ € در یک شرکت هلندی و یا در یک مشارکت و یا یک صندوق دولتی

– برای سرمایه گذاری در یک صندوق مشارکت می بایستی آن صندوق عضو انجمن (NVP) و آن صندوق توسط وزارت امور اقتصادی به رسمیت شناخته شده باشد.

– سرمایه گذاری در شرکت های هلندی به منظور ارزش افزوده به اقتصاد هلند مورد بررسی قرار می گیرد، حال این ارزش افزوده می تواند از چند طریق صورت گیرد:

حداقل ۱۰ موقعیت شغلی در عرض پنج سال ایجاد کرده باشد، ایجاد نوآوری در طرح شرکت ثبت شده که می تواند به شکل ثبت یک ثبت اختراع، سرمایه گذاری در نوآوری (یا فن آوری یا غیر فنی)، و یا سرمایه گذاری در یک شرکت ردیف بالا در زمینه های (کشاورزی و مواد غذایی، مواد شیمیایی، صنعت، انرژی با تکنولوژی پیشرفته، حمل و نقل، باغبانی، بهداشت و آب) ناگفته نماند که این سرمایه گذاری در خرید ملک نمی تواند انجام شود.

– برای کسب ویزای سرمایه گذاری هلند شخص سرمایه گذار می بایست امتیازاتی جمع آوری کند.

 حال شخص باید از قبل برنامه خود را برای سرمایه گذاری در هلند انتخاب کرده باشد.

فرد سرمایه گذار می تواند از سه طریق در کشور هلند سرمایه گذاری نماید:

 ۱ – ثبت شرکت،

۲- سرمایه گذاری مشترک،

۳- سرمایه گذاری در صندوق های دولتی

در راه نخست شما می توانید شرکتی را به ثبت رسانید که البته صرفا ایجاد یک شرکت به راحتی آنچه که برخی دفاتر مهاجرتی در مورد آن صحبت می کنند نیست، این پروسه برای افرادی که بدون تجربه و داشتن بیزینس و تجربه کاری در کشور مبدا و بدون شناخت از بازار کشور مقصد و بدون هدف پیش رفتن برای سرمایه گذاری در هلند آن چنان جالب نمی باشد و خطراتی نیز آن ها را تهدید می کند که حتی سرمایه خود را از دست بدهند، از این رو پیشنهاد می شود حتما این نکته را در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در کشور هلند پروسه ی آسانی نبوده و اگر شما در کشور خود به عنوان یک کارفرما شرکتی را اداره می کردید و یا در خرید و فروش کالایی فعالیت داشته اید و یا یک شرکت مشاوره ای داشته اید حال در هر زمینه ای که می دانید این بیزینس در کشور هلند هم توجیه اقتصادی دارد و شرکت را به درآمد زایی می رساند می توانید وارد این پروسه شوید که نقش یک وکیل کاردان و همچنین فرد متخصص در طراحی طرح اقتصادی (بیزینس پلن) شما بسیار نقش کلیدی داشته و می توان از آن به عنوان رمز موفقیت شما برای ایجاد شرکت خود در هلند یاد کرد،

 مدارکی که می بایست برای این پروسه ارائه نمائید:

– حساب سالانه ۳ سال گذشته که تایید شده توسط یک شخص ثالث مستقل و یا اگر کسب و کار شما کمتر از ۳ سال بوده ارائه حساب سالانه

– طرح سرمایه گذاری این شرکت که در آن هدف از سرمایه گذاری توضیح داده شده است.

– پیش بینی شما در مورد انتظار خود از سرمایه گذاریتان با توجه به اندازه و زمان در ارتباط با میزان سرمایه، گردش مالی، (سود خالص)، اشتغال و یا نو آوری، فن آوری و غیر فنی

– ارائه اسناد و مدارک اثبات سهم و سطح مشارکت فعال در این شرکت، از جمله دانش، منابع، ثبت اختراعات، شبکه و مشتریان خود

اگر کسب و کارتان کمتر از ۳ سال می باشد، شما باید اطلاعاتی در مورد کسب و کارتان که مربوط به:

– اطلاعات شخصی و پس زمینه از مدیریت شرکت (آموزش، تجربه)

– کالا یا خدمات

– تجزیه و تحلیل بازار با تمرکز بر محصول خاص و یا خدمات در محیط کسب و کارتان

– شرح قیمت گذاری

– سین سازمان

– ترازنامه

– بررسی عملیات (دستاوردها)

– گردش مالی و پیش بینی نقدینگی از جمله محاسبات مالی

– بودجه برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری

در راه دوم شما می توانید به عنوان یک شخص که دارای حرفه یا توانایی خاصی بوده برای سرمایه گذاری در کشور هلند نیز اقدام نمائید که البته در این طرح نیز شما باید در رزومه خود از خاص بودن شما نسبت به سایر افراد متقاضی در سرمایه گذاری مشترک شانس خود را برای دریافت این ویزا بالا ببرید که در این نوع پروسه نکته ای که شما را می تواند به موفقیت برساند رزومه ی منحصر به فرد شما در مقایسه با سایر متقاضیان می باشد، مثلا شما اختراعی دارید و یا طرحی نوین در ایجاد درآمد زایی برای دولت هلند دارید و یا … این چنین طرح ها که مورد استقبال دولت هلند قرار گیرد، در ادامه به ارائه مدارک مورد نیاز برای این ین پروسه می پردازیم:

– توافق بین شرکت کنندگان از سرمایه گذاری مشترک با بیان اندازه و شرایط

– طرح های سرمایه گذاری و بیان نوع کسب و کار و سرمایه گذاری های خود که از شرایط اصلی این ارتباط است

– اثبات تداوم کسب و کار از سرمایه گذاری مشترک قراردادی، از جمله حساب سالانه

– اطلاعاتی در مورد اثرات سرمایه گذاری در هر دو زمان (قبل و بعد از ورود به هلند) در ارتباط با وضعیت مالی، گردش مالی، نتایج (درآمد خالص)، اشتغال، و یا نوآوری

– شواهد حمایت از سهم و سطح مشارکت فعال در سازمان، مانند خاص بودن متقاضی، دانش، منابع، ثبت اختراعات، شبکه و مشتریان

در راه سوم نیز شما می توانید سرمایه خود را در صندوق های دولتی که مورد تائید وزارت امور اقتصادی کشور هلند است سرمایه گذاری نمائید و پس از گذشت ۳ سال برای دریافت اقامت دائم خود اقدام نمائید که البته در این پروسه شما باید مواردی را رعایت نموده تا سرمایه خود را از دست ندهید.

مدارکی که برای سرمایه گذاری در صندوق های دولتی مورد نیاز می باشد:

– اثبات مشارکت خود در صندوق

– نامه ای که در آن صندوق توسط وزارت امور اقتصادی به رسمیت شناخته شده باشد

– نامه ای که در آن نشان دهید سرمایه خود را از طریق پول شویی به دست نیاوردید (ارائه نامه ها و سند های تمکن مالی)

کارت اقامتی که بعد از سرمایه گذاری در هلند به شما و همراهان (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) اعطا می شود یک اقامت ۳ ساله بوده که اگر در این ۳ سال شما به تعهدتان عمل کنید بعد از گذشت ۵ سال به شما اقامت دائم داده می شود و بعد از آن نیز می توانید برای گرفتن پاسپورت هلندی خود اقدام کنید.

اجازه کار برای فرد سرمایه گذار وجود خواهد داشت و این موضوع در نوع ویزای شخص قید می گردد و نیازی به اخذ اجازه کار از اداره کار نمی باشد.

زمانی که برای انجام پروسه سرمایه گذاری در هلند تخمین زده می شود ۳ تا ۶ ماه خواهد بود که البته به میزان دانش و تجربه وکیل نیز بستگی دارد، از این رو پیشنهاد می گردد برای انجام هر چه بهتر در امور حقوقی از وکلا و مشاورینی که به صورت قانونی فعالیت دارند یاری بگیرید، زیرا این پروسه خود به خود ریسکی می باشد و شما می توانید با مشورت با یک وکیل کاردان و حرفه ای این ریسک را به حداقل برسانید، موسسه حقوقی ملک پور برای انجام کلیه امور مهاجرتی در اخذ ویزاهای سرمایه گذاری و تحصیلی و کاری و سایر ویزاها مشاوره و راهنمایی می نماید.

کارت اقامتی که بعد از سرمایه گذاری در هلند به شما و همراهان (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) اعطا می شود یک اقامت ۳ ساله بوده که اگر در این ۳ سال شما به تعهدتان عمل کنید بعد از گذشت ۵ سال به شما اقامت دائم داده می شود و بعد از آن نیز می توانید برای گرفتن پاسپورت هلندی خود اقدام کنید. اجازه کار برای فرد سرمایه گذار وجود خواهد داشت و این موضوع در نوع ویزای شخص قید می گردد و نیازی به اخذ اجازه کار از اداره کار نمی باشد.

زمانی که برای انجام پروسه سرمایه گذاری در هلند تخمین زده می شود ۳ تا ۶ ماه خواهد بود که البته به میزان دانش و تجربه وکیل نیز بستگی دارد، از این رو پیشنهاد می گردد برای انجام هر چه بهتر در امور حقوقی از وکلا و مشاورینی که به صورت قانونی فعالیت دارند یاری بگیرید، زیرا این پروسه خود به خود ریسکی می باشد و شما می توانید با مشورت با یک وکیل کاردان و حرفه ای این ریسک را به حداقل برسانید.

xcasino https://www.ufabet1688.org/