ثبت شرکت در سنگاپور

ثبت شرکت

 ثبت شرکت در سنگاپور مزیت های مختلف همچون افتتاح حساب بانکی بین المللی تا اخذ اقامت را دارا . می باشد. ثبت شرکت در کشور های مختلف یکی از راه حل های اخذ اقامت و مهاجرت به آن کشور محسوب می شود. گاهی شما برای مهاجرت به یک کشور مثلا اروپایی باید اقدام به سرمایه گذاری نمائید ولی ممکن است با هزینه بسیار پایین تر و صرف زمان کمتر از طریق ثبت شرکت بتوانید برای خود و اعضای خانواده خود اقامت یک کشور را اخذ نمائید.

 

 

مواردی که بایستی قبل از ثبت شرکت بدانید:

موارد کلیدی در خصوص ساختار شرکت

نام شرکت : نام شرکت بایستی قبل از مشارکت با شرکت های سنگاپوری تایید گردد.

مدیران : مدیر شرکت های سنگاپوری بایستی فردی مقیم باشد. هیچگونه محدودیتی برای تعداد مدیران که به مدیریت شرکت های سنگاپوری منسوب می شوند در نظر گرفته نشده است. به خاطر داشته باشید که مدیران بایستی حداقل 18 سال داشته باشند. این نیازی نیست که مدیران حتما سهامدار باشند چرا که غیر سهامداران قادر به برعهده گرفتن مسئولیت مدیریت نیز خواهند بود.

سهامداران:  شرکت های خصوصی با مسئولیت محدود در سنگاپور قادر به اختصاص دادن 1 تا 50 سهامدار به خود خواهند بود. مدیران و سهامداران می تواندد افرادی مشابه و یا متفاوت باشند. این درحالیست که سهامدار می تواند می تواند فرد و یا یک نهاد قانونی باشد. امکان قراردادن 100 درصد سهام در این فرایند برای افراد وجود خواهد داشت. سهام های جدید قابلیت صادر شدن را خواهند داشت و سهام های موجود قادر به انتقال به فرد دیگری در هر زمان و پس از اینکه شرکت های سنگاپوری فرایند مشارکت را آغاز کردند خواهند بود.

منشی شرکت: بر اساس فصل 171 قانون شرکت ها در سنگاپور، هر شرکت بایستی یک منشی صلاحیت دیده (منشی که به مدت 6 ماه همکاری داشته باشد) را استخدام نماید. به خاطر داشته باشید که فرد مدیر / سهامدار مسئولیت های منشی گری را به عهده نخواهد گرفت. منشی شرکت بایستی یک فرد حقیقی باشد، کسی که به عنوان مقیم سنگاپور در نظر گرفته می شود.

سرمایه پرداخت شده: حداقل سرمایه پرداختی برای ثبت شرکت سنگاپور مبلغی حدود 1 دلار سنگاپور خواهد بود. سرمایه پرداخت شده به عنوان سرمایه شناخته خواهد شد، سرمایه ای که پس از مشارکت های شرکت و در هر زمان قابلیت افزایش را خواهد داشت. به خاطر داشته باشید که مفهوم سرمایه مجاز برای شرکت های سنگاپور وجود نخواهد داشت.

ثبت آدرس: جهت ثبت شرکت در سنگاپور، شما ملزم به ارائه یک آدرس بومی سنگاپوری که به عنوان آدرس ثبت شده شرکت می باشد خواهید بود. آدرس ثبت شده بایستی بصورت کوروکی نیز باشد.

مالیات: شرکت های ثبت شده در سنگاپور قادر به لذت بردن از مبحث معافیت از مالیات خواهند بود. این درحالیست که شما ملزم به پرداخت کمتر از 9 درصد که معادل با 300000 سود سالیانه می باشد خواهید بود. بخاطر داشته باشید که هیچ سود حاصل از سرمایه و یا مالیات حاصل از سود سهام برای شرکت های سنگاپوری وجود نخواهد داشت. مزایای مالیاتی و شهرت های تجاری کسب شده همگی از دلایل کلیدی ثبت شرکت در سنگاپور به حساب خواهند آمد.

شرکت سهامی خاص: شرکتی است که سرمایه ی آن به سهام های متعدد تقسیم شده است

شرکت  تضامنی : شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

در ثبت شرکت های شریکی مانند تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در ثبت شرکت در سنگاپور و ثبت شرکت با چند نفر بایستی به دلیل موارد کلاهبرداری دقت بسیاری به عمل آورد.

توصیه می شود که تمام فعالان تجاری برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام کرده و شایان ذکر است که داشتن حساب ارزی در ثبت شرکت در سنگاپور کاری بسیار ساده می باشد. افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.

ملاحظات در نظر گرفته شده برای خارجیان

افراد خارجی که قصد افتتاح شرکت در سنگاپور را در سر دارند، بایستی موارد ذکر شده در ذیل را مد نظر داشته باشند.

 برای کسب هرگونه تخصص در سنگاپور افراد نیازی به اخذ ویزا ندارند. اگر شما تنها قصد مشارکت با شرکت های خصوصی محدود را در سر دارید و هیچگونه برنامه ای برای نقل مکان به سنگاپور ندارید به ویزا نیازی نخواهید داشت. شما قادر به ادامه دادن کار خود در خارج از کشور بدون هیچ محدودیتی خواهید بود. همچنین امکان سفرهای کوتاه مدت به عنوان یک بازدید کننده و با در اختیار داشتن ویزای توریستی برای شما وجود خواهد داشت. اما در ذهن داشته باشید که در رابطه با این موارد شما ملزم به پیداکردن یک مدیر بومی که ساکن سنگاپور می باشد خواهید بود چرا که هر شرکت بایستی حداقل یک مدیر بومی داشته باشد. شرکت های خدماتی برای ممانعت از ایجاد اختلاط در سنگاپور ملزم به بکارگیری یک مدیر داوطلب بومی نیز خواهند بود.

اگر شما قصد نقل مکان به سنگاپور جهت افتتاح شرکت را در سر دارید، شما ملزم به اخذ رمز عبور اشتغال و یا پاس کار کارآفرینی خواهید بود. پس از اینکه شما موفق به اخذ مجوز کار شدید، شما قادر به فعالیت به عنوان یک مدیر مقیم بومی خواهید بود.

تمامی ساختار شرکت های سنگاپوری (که به عنوان فرمول مجوز کار شناخته می شود) قابلیت کنترل بدون بازدید از سنگاپور را خواهند داشت. تنها مورد استثنایی مربوط به افتتاح حساب بانکی خواهد بود که تا حد بسیاری به بانک مورد نظر بستگی خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز

به منظور ایجاد شرکت در سنگاپور و فرایند ثبت شرکت، اطلاعات آورده شده در ذیل نیاز خواهد بود.

 • نام شرکت
 • شرح خلاصه ای از فعالیت های تجاری
 • سهامداران خاص
 • مدیران خاص
 • ثبت آدرس
 • منشی خاص شرکت
 • قانون اساسی

برای مشارکت در فعالیت شرکت ها افراد ملزم به پیروی از شرایط ذکر شده در ذیل خواهند بود,

برای غیر مقیمان: ارائه یک کپی از گذرنامه، اثبات آدرس مسکونی در خارج از کشور، ارائه اطلاعات مشتری نظیر: نامه مرجع بانک، مشخصات شخصی، کسب و کار وغیره,

برای مقیمان سنگاپور: ارائه یک کپی از مدارکی نظیر: گواهی ثبت بر اساس قانون اساسی

بخاطر داشته باشید که ارائه نسخه های ترجمه شده رسمی برای هر اسناد که به زبان غیر انگلیسی باشد ضروری خواهد بود,

روند ثبت نام و مهلت زمانی

فرایند ثبت شرکت در سنگاپور کاملا کامپیوتری خواهد بود و توسط فرد ثبت کننده شرکت در سنگاپور صورت خواهد گرفت. در نتیجه فرایند ثبت شرکت سریع تر و موثرتر خواهد بود. تحت شرایط عادی یک شرکت قادر به ثبت شدن طی یک و یا دو روز خواهد بود,

دو روش راه اندازی شرکت مجزا در سنگاپور وجود خواهد شد: 1. اثبات نام شرکت 2. ثبت شرکت

بخاطر داشته باشید که تاخیر رخ داده بدلیل فرایند ثبت شرکت نخواهد بود و این مسئله در خصوص ثبت نام شرکت صدق خواهد کرد,.

برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای ثبت شرکت در ثبت شرکت در سنگاپور باید موراد زیر را در نظر گرفت:

خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار

انتظاراتی که از محصولات و خدمات می رود

تعیین تیم مدیریت

نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام شرکت در ثبت شرکت در سنگاپور بایستی مشخص گردد.

برآوردهای مالی و هزینه ها

هزینه ثبت شرکت

هزینه نگهداری سالانه شرکت

تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت

قدم اول: رزرو کردن نام

جهت راه اندازی شرکت در سنگاپور، نام در نظر گرفته شده برای شرکت بایستی تایید گردد. اخذ تایید نامه جهت ثبت نام شرکت از طریق تکمیل فرم درخواست که توسط اداره ثبت شرکت در اختیار افراد قرار می گیرد صورت خواهد گرفت.

به طور کلی فرایند تایید و یا رد کردن نام شرکت کمتر از یکساعت صورت خواهد گرفت چرا که نام شرکت بایستی با واژه هایی نظیر: بانک، امورمالی، قانون، رسانه و … در ارتباط باشد. علاوه بر این نام شرکت بایستی توسط یک اداره دولتی مربوط به امور خارجه نیز تصویب گردد. اگر نام در نظر گرفته شده به یک قدرت خارجی مربوط شود، تایید نام ممکن است چندین روز و یا هفته به طول بیانجامد و با تاخیر مواجه شود.

جهت تایید شدن سریع تر نام شما ملزم به پیروی از قواعد ذکر شده در ذیل خواهید بود

این نام نبایستی هم نام با دیگر شرکت های موجود باشد.

نام شرکت نبایستی با هر علائم تجاری درآمیخته باشد.

این نام بایستی محفوظ بماند

نام تایید شده به مدت 60 روز پس از تاریخ درخواست رزرو خواهد شد.

قدم دوم: ثبت شرکت

پس از اینکه نام در نظر گرفته شده برای شرکت تایید شد، تکمیل فرم درخواست جهت فرایند ثبت شرکت که چندین ساعت در صورت آماده بودن مدارک زمان می برد ضروری خواهد بود. درخواستی که بایستی توسط مدیر و سهامداران شرکت های جدید نیز به امضاء برسد.

اگر مدیران و سهامداران متعلق به ملت خاصی باشند فرایند ثبت شرکت با تاخیر مواجه خواهد شد. البته ناگفته نماند که این مورد به ندرت مشاهده خواهد شد. در اینگونه موارد افراد ملزم به کسب اطلاعات بیشتری نیز خواهند بود.

هزینه ثبت شرکت (ثبت شرکت در سنگاپور)، مبلغی حدود 300 دلار سنگاپور خواهد بود.

فرایندهای بعد از ثبت نام

صدور مدارک

گواهی ثبت

شرکت ثبت شده ملزم به ارسال یک ایمیل رسمی در خصوص تایید ثبت شرکت خواهد بود. موارد ذکر شده در ایمیل مواردی نظیر: کد ثبت شرکت که به عنوان گواهی نامه رسمی فعالیت در سنگاپور شناخته می شود را در بر خواهد گرفت. ارائه یک کپی  از گواهی نامه ثبت که به صورت پیش فرض صادر شده است ضروری خواهد بود. اگر شما کپی را در اختیار دارید، درخواست دادن به صورت آنلاین پس از فرایند ثبت شرکت در سنگاپور ضروری خواهد بود. بخاطر داشته باشید که هزینه اجرا معادل با 50 دلار سنگاپور خواهد بود و موارد کلیدی ذکر شده در ذیل را در بر خواهد گرفت:

 • نام و شماره ثبت شرکت
 • نام قبلی شرکت، در صورت موجود بودن
 • فعالیت های اصلی
 • سرمایه پرداخت شده
 • آدرس ثبت
 • جزئیات مربوط به سهامداران
 • جزئیات مربوط به مدیران
 • جزئیات مربوط به منشی شرکت

بخاطر داشته باشید که دو اسناد (ایمیل ثبت و ارائه مشخصات کسب و کار) برای تمامی اقدامات قانونی در سنگاپور نظیر: افتتاح حساب بانکی، امضاء قراردادهای رسمی، اشتراک تلفن، خدمات اینترنتی و… کفایت خواهد کرد.

موارد مهم  دیگر جهت ثبت شرکت در سنگاپور

گواهی اشتراک برای هر یک از سهامداران

به اشتراک گذاری سهام، سهامی که به هر یک از سهامداران اختصاص داده شده است

اخذ مهر شرکت

اخذ یک مهر لاستیکی برای شرکت

افتتاح حساب بانکی

پس از کسب موفقیت در خصوص فرایند ثبت شرکت در سنگاپور، شما قادر به افتتاح یک حساب بانکی در هر شعبه بانکی اصلی سنگاپور نظیر HSBC, Standard Chartered, Citibank, DBS, OCBC, UOB خواهید بود.

بسیاری از بانک های موجود در سنگاپور برای فرایند افتتاح حساب  نیاز به حضور فیزیکی خواهند داشت. علاوه بر این شما ملزم به در نظر گرفتن موارد ذکر شده در ذیل خواهید بود.

اگر شما قادر به بازدید کردن از سنگاپور نمی باشید، شما قادر به انتخاب یک بانک که فرایند افتتاح حساب بانکی را برای شما انجام دهد خواهید بود. اگر شما قادر به رفتن به سنگاپور می باشید، شما فرصت بیشتری در خصوص انتخاب بانک مورد نظر خواهید داشت. در این امر شما قادر به کشف خصوصیات و تسهیلات بانک های مختلف با توجه به نیاز های خود خواهید بود.

درخواست جهت اخذ مجوز کسب و کار

با توجه به فعالیت های اقتصادی و تجاری شرکت، شما قادر به دریافت یک و یا چند گواهی کسب و کار پس از ثبت شرکت و قبل از شروع تجارت خواهید بود. خوشبختانه تنها تعدادی از تجارت ها ملزم به در دست داشتن این مجوز خواهند بود. فعالیت های تجاری که نیازمند اخذ مجوز کسب و کار می باشند مواردی نظیر: رستوران، موسسات آموزشی، آژانس های مسافرتی، خدمات مالی، صادرات و واردات کالا و.. را در بر خواهد گرفت.

انجام مقررات سالانه

پس از اینکه فرایند ثبت شرکت صورت گرفت، جهت تشکیل پرونده افراد ملزم به طی کردن قوانین و مقررات خاصی خواهند بود.

از آنجا که کلیه این روش ها نیاز به دقت و تجربه فراوان دارند به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با ما مشورت کنید.

 

xcasino https://www.ufabet1688.org/